  • F339X245630KIP2T0
F339X245630KIP2T0
advertisement
Manufacturer No:
F339X245630KIP2T0
HK JDW NO:
886-F339X245630KIP2T0
Datasheet:
F339X245630KIP2T0
Description:
F339X2 0.56μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 305V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
F339X245630KIP2T0
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    F339X2
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.394W 26.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.56μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.768 19.50mm