  • F339X141548KIP2T0
F339X141548KIP2T0
advertisement
Manufacturer No:
F339X141548KIP2T0
HK JDW NO:
886-F339X141548KIP2T0
Datasheet:
F339X141548KIP2T0
Description:
F339X1 0.15μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1kV-DC 480V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F339X141548KIP2T0
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.335W 26.00mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm