  • F339X141048MFM2B0
F339X141048MFM2B0
advertisement
Manufacturer No:
F339X141048MFM2B0
HK JDW NO:
886-F339X141048MFM2B0
Datasheet:
F339X141048MFM2B0
Description:
F339X1 0.1μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1kV-DC 480V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F339X141048MFM2B0
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.394W 17.50mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    10.0076mm