  • F339MX234731JC02G0
F339MX234731JC02G0
advertisement
Manufacturer No:
F339MX234731JC02G0
HK JDW NO:
886-F339MX234731JC02G0
Description:
F339M 0.047μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
F339MX234731JC02G0
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.236W 10.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    5.9944mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    X2
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C