  • F339MX233331JCA2B0
F339MX233331JCA2B0
advertisement
Manufacturer No:
F339MX233331JCA2B0
HK JDW NO:
886-F339MX233331JCA2B0
Description:
F339M 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
F339MX233331JCA2B0
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    5.0038mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    X2
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.197W 10.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    7.493mm