  • F316R-33.333
F316R-33.333
advertisement
Manufacturer No:
F316R-33.333
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-F316R-33.333
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F316R-33.333
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    STAND-BY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    33.333MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 1.2mm
  • Operating Frequency
    33.333MHz
  • Rise Time-Max
    3.5ns
  • Fall Time-Max
    3.5ns
  • Symmetry-Max
    60/40%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.89V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.71V
  • Oscillator Type
    HCMOS
  • Max Supply Current
    15mA
  • Output Load
    15 pF