  • F211BM225J063ALG5C
F211BM225J063ALG5C
advertisement
Manufacturer No:
F211BM225J063ALG5C
HK JDW NO:
417-F211BM225J063ALG5C
Package:
Description:
Cap Film 2.2uF 63V PPS 5% (18 X 8 X 15mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 150°C Automotive Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F211BM225J063ALG5C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    PPS
  • Voltage
    40VAC|63VDC
  • Product Length (mm)
    18(Max)
  • Product Height (mm)
    15(Max)
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%