  • F1891RD1400
F1891RD1400
advertisement
Manufacturer No:
F1891RD1400
Manufacturer:
Crydom Inc
HK JDW NO:
166-F1891RD1400
Description:
RECTIFIER DIODE Rectifier Diode
Step5Bar-code shipping tag
F1891RD1400
    Select All
  • Subcategory
    Rectifier Diodes
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Diode Type
    RECTIFIER DIODE
  • Output Current-Max
    90A
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    1400V
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    1950A