  • F17733332000
F17733332000
advertisement
Manufacturer No:
F17733332000
HK JDW NO:
886-F17733332000
Package:
Axial
Datasheet:
F17733332000
Description:
F1773 0.033μF Film Capacitor ±20% Axial PC Pins 630V-DC 253V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F17733332000
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2007
  • Series
    F1773
  • Size / Dimension
    0.236Diax0.748L 6.00mmx19.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    253V
  • Length
    18.9992mm