  • F17102221030
F17102221030
advertisement
Manufacturer No:
F17102221030
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-F17102221030
Package:
Radial
Datasheet:
F17102221030
Description:
F1710 2200pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 300V-AC Polypropylene (PP) Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F17102221030
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    F1710
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height
    10.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    5.0038mm