  • F115WP104K100V
F115WP104K100V
advertisement
Manufacturer No:
F115WP104K100V
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F115WP104K100V
Package:
4036
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 10% 4036 POLYETHYLENE NAPHTHALATE Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
F115WP104K100V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    4036
  • Dielectric Material
    POLYETHYLENE NAPHTHALATE
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    9.1mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    63V
  • Height
    5.5mm
  • Length
    10.2mm