  • EZPQ38555LTA
EZPQ38555LTA
advertisement
Manufacturer No:
EZPQ38555LTA
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-EZPQ38555LTA
Package:
Datasheet:
EZPQ38555LTA
Description:
Cap Film 5.5uF 380VAC PP 5% (41.5 X 26 X 40.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 37.5mm 0.0144 Ohm 105°C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EZPQ38555LTA
    Select All
  • Product Weight (g)
    71
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    380VAC