  • EZP-Q25366LTA
EZP-Q25366LTA
advertisement
Manufacturer No:
EZP-Q25366LTA
HK JDW NO:
590-EZP-Q25366LTA
Package:
Radial
Datasheet:
EZP-Q25366LTA
Description:
EZPQ 36μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 459
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EZP-Q25366LTA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    EZPQ
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    2.264Lx1.378W 57.50mmx35.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    36μF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Spacing
    2.067 52.50mm
  • Height Seated (Max)
    2.224 56.50mm