  • EZJ-Z1V270GM
EZJ-Z1V270GM
advertisement
Manufacturer No:
EZJ-Z1V270GM
HK JDW NO:
590-EZJ-Z1V270GM
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
EZJ-Z1V270GM
Description:
VARISTOR 27V 20A 0603
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EZJ-Z1V270GM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCV
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Series
    Automotive, AEC-Q200, EZJP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Voltage - Rated AC
    16V
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    85pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    29.7V
  • Varistor Voltage (Min)
    24.3V
  • Varistor Voltage (Typ)
    27V
  • Maximum DC Volts
    18V
  • Current - Surge
    20A