  • EZJ-Z1V270GA
EZJ-Z1V270GA
advertisement
Manufacturer No:
EZJ-Z1V270GA
HK JDW NO:
590-EZJ-Z1V270GA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
EZJ-Z1V270GA
Description:
Var MLV 16VDC 20A 27V 0603 SMD Paper T/R
Step5Bar-code shipping tag
EZJ-Z1V270GA
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Capacitance
    100pF
  • Subcategory
    Non-linear Resistors
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Technology
    METAL OXIDE FILM
  • Depth
    800μm
  • Voltage - Rated AC
    16V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Circuits
    1
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Max Voltage Rating (DC)
    16V
  • Clamping Voltage
    16V
  • Max Surge Current
    20A
  • Capacitance @ Frequency
    85pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage
    27V
  • Current - Surge
    20A
  • Length
    1.6mm