  • EXV106M035S9DAA
EXV106M035S9DAA
advertisement
Manufacturer No:
EXV106M035S9DAA
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-EXV106M035S9DAA
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
Description:
EXV 10μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
EXV106M035S9DAA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    44 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.209Lx0.209W 5.30mmx5.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    EXV
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    10μF
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Impedance
    1Ohm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    112mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    160mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.222 5.65mm