  • EXS806SFU
EXS806SFU
advertisement
Manufacturer No:
EXS806SFU
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-EXS806SFU
Package:
806
Datasheet:
EXS806SFU
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EXS806SFU
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to EXS806SFU.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Package / Case
    806
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    EXS
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SFU
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency Range
    806MHz~866MHz
  • RF/Microwave Device Type
    MOBILE STATION ANTENNA
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    836MHz
  • Height (Max)
    2.250 57.15mm