  • EXH150SF
EXH150SF
advertisement
Manufacturer No:
EXH150SF
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-EXH150SF
Package:
Datasheet:
EXH150SF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EXH150SF
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to EXH150SF.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height (Max)
    10.500 266.70mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    EXH
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMA Female
  • Power - Max
    50W
  • Frequency Range
    145MHz~155MHz
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    VHF f < 300MHz
  • Frequency (Center/Band)
    150MHz