  • EXC400-999SFJ
EXC400-999SFJ
advertisement
Manufacturer No:
EXC400-999SFJ
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-EXC400-999SFJ
Package:
Datasheet:
EXC400-999SFJ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EXC400-999SFJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    EXC
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SFJ
  • Applications
    Bluetooth, Wi-Fi
  • Power - Max
    50W
  • Frequency Range
    400MHz~999MHz
  • RF Family/Standard
    Bluetooth, WiFi
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    699MHz