  • EXB300BN
EXB300BN
advertisement
Manufacturer No:
EXB300BN
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-EXB300BN
Package:
300
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EXB300BN
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to EXB300BN.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Package / Case
    300
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    EXB
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    BN
  • Gain
    0dBi
  • Frequency Range
    300MHz~315MHz
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    307MHz