  • EXB-V8V563JV
EXB-V8V563JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-V8V563JV
HK JDW NO:
590-EXB-V8V563JV
Datasheet:
EXB-V8V563JV
Description:
Quantity:
In Stock : 9593
Step5Bar-code shipping tag
EXB-V8V563JV
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    56kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reference Standard
    IEC60115-9
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • First Element Resistance
    56000Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm