  • EXB-V4V910JV
EXB-V4V910JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-V4V910JV
HK JDW NO:
590-EXB-V4V910JV
Package:
0606, Concave
Datasheet:
EXB-V4V910JV
Step5Bar-code shipping tag
EXB-V4V910JV
  • Package / Case
    0606, Concave
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    EXB
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.063W 1.60mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    91Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Working Voltage
    50V
  • Number of Resistors
    2
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm