  • EXB-U38244JV
EXB-U38244JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-U38244JV
HK JDW NO:
590-EXB-U38244JV
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Step5Bar-code shipping tag
EXB-U38244JV
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    240kOhm
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Voltage - Rated
    50V
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    63mW
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm