  • EXB-U2H3R6JV
EXB-U2H3R6JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-U2H3R6JV
HK JDW NO:
590-EXB-U2H3R6JV
Step5Bar-code shipping tag
EXB-U2H3R6JV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.063W 3.80mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    -200/+600ppm/°C
  • Resistance
    3.6Ohm
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Per Element
    63mW
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm