  • EXB-S8V113J
EXB-S8V113J
advertisement
Manufacturer No:
EXB-S8V113J
HK JDW NO:
590-EXB-S8V113J
Package:
2009, Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
EXB-S8V113J
Step5Bar-code shipping tag
EXB-S8V113J
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.087W 5.08mmx2.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    11kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    1.27mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reference Standard
    IEC60115-9
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Number of Resistors
    4
  • Power Per Element
    100mW
  • Element Power Dissipation
    0.1W
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm