  • EXB-H6V104J
EXB-H6V104J
advertisement
Manufacturer No:
EXB-H6V104J
HK JDW NO:
590-EXB-H6V104J
Package:
6-SSIP
Datasheet:
EXB-H6V104J
Step5Bar-code shipping tag
EXB-H6V104J
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SSIP
  • Number of Pins
    6
  • Supplier Device Package
    6-SIP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    EXB
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.329Lx0.087W 8.35mmx2.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Number of Contacts
    6
  • Number of Resistors
    3
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    100mW
  • Height
    2.6924mm
  • Height Seated (Max)
    0.106 2.69mm
  • Length
    8.3566mm
  • Width
    2.2098mm