  • EXB-38V241JV
EXB-38V241JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-38V241JV
HK JDW NO:
590-EXB-38V241JV
Datasheet:
EXB-38V241JV
Description:
Quantity:
In Stock : 50894
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
EXB-38V241JV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    240Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
    Array/Network Resistors
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    800μm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm