  • EXB-2HV911JV
EXB-2HV911JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-2HV911JV
HK JDW NO:
590-EXB-2HV911JV
Datasheet:
EXB-2HV911JV
Description:
Quantity:
In Stock : 11376
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
EXB-2HV911JV
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.063W 3.80mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    910Ohm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    25V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C