  • EXB-2HV2R7JV
EXB-2HV2R7JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-2HV2R7JV
HK JDW NO:
590-EXB-2HV2R7JV
Datasheet:
EXB-2HV2R7JV
Step5Bar-code shipping tag
EXB-2HV2R7JV
    16
  • Supplier Device Package
    1506
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.063W 3.80mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    Convex
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.7Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Number of Contacts
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.6002mm