  • EXB-2HV163JV
EXB-2HV163JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-2HV163JV
HK JDW NO:
590-EXB-2HV163JV
Datasheet:
EXB-2HV163JV
Step5Bar-code shipping tag
EXB-2HV163JV
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.063W 3.80mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    16kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    25V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm