  • EXB-28V7R5JX
EXB-28V7R5JX
advertisement
Manufacturer No:
EXB-28V7R5JX
HK JDW NO:
590-EXB-28V7R5JX
Datasheet:
EXB-28V7R5JX
Description:
Quantity:
In Stock : 1272
Step5Bar-code shipping tag
EXB-28V7R5JX
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    8
  • Supplier Device Package
    0804
  • Weight
    793.786648μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    7.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Contacts
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm
  • Length
    2.0066mm