  • EXB-14V152JX
EXB-14V152JX
advertisement
Manufacturer No:
EXB-14V152JX
HK JDW NO:
590-EXB-14V152JX
Datasheet:
EXB-14V152JX
Description:
Quantity:
In Stock : 12826
Step5Bar-code shipping tag
EXB-14V152JX
  • Resistance
    1.5kOhm
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.031W
  • Case Code (Imperial)
    0302
  • Number of Contacts
  • Power Per Element
    31mW
  • Element Power Dissipation
    0.031W
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm
  • Thickness
    350μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.031Lx0.024W 0.80mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C