  • EXB-14V150JX
EXB-14V150JX
advertisement
Manufacturer No:
EXB-14V150JX
HK JDW NO:
590-EXB-14V150JX
Datasheet:
EXB-14V150JX
Description:
Quantity:
In Stock : 11742
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
EXB-14V150JX
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.031Lx0.024W 0.80mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Convex
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    15Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    12.5V
  • Voltage - Rated DC
    25V
    500μm
  • Depth
    600μm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.031W
  • Power Per Element
    31mW
  • Element Power Dissipation
    0.031W
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm