  • EX2024NLT
EX2024NLT
advertisement
Manufacturer No:
EX2024NLT
HK JDW NO:
664-EX2024NLT
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
EX2024NLT
Description:
Telecom Transformer 1CT:2.5CT/1CT:1CT 0.6Ohm Prim. DCR 16Term. Gull Wing SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EX2024NLT
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to EX2024NLT.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    16
  • Weight
    0.03oz 0.85g
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.285W 12.70mmx7.24mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    HEIGHT DIM INCLUDES TERMINALS ALSO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    9.4mm
  • Physical Dimension
    L12.7XB7.24XH5.08 (mm)
  • Inductance
    350μH
  • DC Resistance (DCR)
    600mOhm
  • Lead/Base Style
    Gull Wing
  • Application
    10 BASE-T
  • Isolation Voltage
    2000V
  • Transformer Type
    Isolation and Data Interface (Encapsulated)
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
    1:2.5
  • Height
    5.33mm
  • Height Seated (Max)
    0.210 5.33mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    7.24mm