  • EVM090W-1700-48-N1B
EVM090W-1700-48-N1B
advertisement
Manufacturer No:
EVM090W-1700-48-N1B
Manufacturer:
ERP Power, LLC
HK JDW NO:
268-EVM090W-1700-48-N1B
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 224
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EVM090W-1700-48-N1B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~90°C
  • Series
    EVM (120W)
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    5.67Lx2.76W x 1.57 H 144.0mmx70.0mmx40.0mm
  • Feature
    OCP, OTP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    82W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Input (Max)
    277VAC
  • Voltage - Input (Min)
    120VAC
  • Current - Output (Max)
    1.7A
  • Voltage - Output
    37V~48V