  • EVC-I-75A-600-P-13
EVC-I-75A-600-P-13
advertisement
Manufacturer No:
EVC-I-75A-600-P-13
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
HK JDW NO:
410-EVC-I-75A-600-P-13
Package:
Description:
CORD J1772 TO CBL 13.00' BLACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EVC-I-75A-600-P-13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Cable
  • Operating Temperature
    -40°C~55°C
  • Published
    2012
  • Series
    EVC
  • Feature
    Charging, Electric Vehicles
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    240V 600V
  • Current Rating (Amps)
    75A
  • Style
    Male Receptacle to Leads
  • Current Rating
    75A