  • EVC-C-75A-600-S-14
EVC-C-75A-600-S-14
advertisement
Manufacturer No:
EVC-C-75A-600-S-14
HK JDW NO:
410-EVC-C-75A-600-S-14
Package:
Description:
CORD J1772 ANGLED TO CBL 14' BLK
Step5Bar-code shipping tag
EVC-C-75A-600-S-14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -40°C~55°C
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    240V 600V
  • Current Rating (Amps)
    75A
  • Current Rating
    75A