  • EVC-C-30A-600-S-20
EVC-C-30A-600-S-20
advertisement
Manufacturer No:
EVC-C-30A-600-S-20
HK JDW NO:
410-EVC-C-30A-600-S-20
Package:
Description:
CORD J1772 ANGLED TO CBL 20' BLK
Step5Bar-code shipping tag
EVC-C-30A-600-S-20
    Cable
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~55°C
  • Packaging
    Bulk
    Not Applicable
  • Connector Type
    Circular
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    240V 600V
  • Current Rating (Amps)
    30A
  • Current Rating
    30A