  • EVALSF3-ICE3A5565P
EVALSF3-ICE3A5565P
advertisement
Manufacturer No:
EVALSF3-ICE3A5565P
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-EVALSF3-ICE3A5565P
Package:
Datasheet:
Description:
BOARD DEMO ICE3A5565P 100W SMPS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EVALSF3-ICE3A5565P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2011
  • Series
    CoolSET®F3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Current - Output
    5.56A
  • Voltage - Output
    18V
  • Frequency - Switching
    100kHz
  • Utilized IC / Part
    ICE3A5565
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Evaluation Kit
    Yes
  • Board Type
    Fully Populated
  • Power - Output
    100W