  • ETSA060300U-P5P-SZ
ETSA060300U-P5P-SZ
advertisement
Manufacturer No:
ETSA060300U-P5P-SZ
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-ETSA060300U-P5P-SZ
Package:
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 6V 18W
Step5Bar-code shipping tag
ETSA060300U-P5P-SZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.253lb 114.76g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    ETSA-U (18W)
  • Size / Dimension
    3.17Lx1.97W x 1.22 H 80.6mmx50.0mmx31.0mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Power (Watts)
    18W
  • Max Power Dissipation
    18W
  • Approval Agency
    CE, cULus, TUVgs
  • Efficiency
    Level V
  • Max Output Current
    3A
  • Polarity
    Positive
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    6V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    60.2 1.53m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max
  • Height
    30.988mm