  • ETRAB821/18503
ETRAB821/18503
advertisement
Manufacturer No:
ETRAB821/18503
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-ETRAB821/18503
Package:
Datasheet:
ETRAB821/18503
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ETRAB821/18503
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Base Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    Phantom Elite®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    NMO
  • Frequency
    896MHz
  • Power - Max
    100W
  • Gain
    3dBi
  • Frequency Range
    821MHz~896MHz 1.85GHz~1.99GHz
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    2
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz UHF 1GHz~2GHz
  • Frequency (Center/Band)
    858MHz 1.9GHz
  • Return Loss
    -10dB
  • Height (Max)
    2.700 68.58mm