  • ETMA1901316UC-P68-WP
ETMA1901316UC-P68-WP
advertisement
Manufacturer No:
ETMA1901316UC-P68-WP
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-ETMA1901316UC-P68-WP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ETMA1901316UC-P68-WP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Output
    19V
  • Cord Length
    800.1mm
  • Height
    59.944mm
  • Length
    188.468mm
  • Width
    104.394mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Weight
    1.088622kg
  • Published
    2013
  • Connector Type
    Rectangular
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Approval Agency
    CE, NEMKO, cURus
  • Max Output Current
    13.16A
  • Power Dissipation-Max
    250W