  • EST827M025AH5AA
EST827M025AH5AA
advertisement
Manufacturer No:
EST827M025AH5AA
HK JDW NO:
417-EST827M025AH5AA
Description:
820μF Capacitor 20% Tape & Reel 5mm Radial
Quantity:
In Stock : 1359
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EST827M025AH5AA
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    820μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    339.7mOhm
  • Life (Hours)
    7000 hours
  • Diameter
    10mm
  • Height
    25mm