  • EST278M025AM7AA
EST278M025AM7AA
advertisement
Manufacturer No:
EST278M025AM7AA
HK JDW NO:
417-EST278M025AM7AA
Description:
2.7mF Capacitor 20% Tape & Reel 2930mA 7.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
EST278M025AM7AA
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    2.7mF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    103.2mOhm
  • Leakage Current
    0.675mA
  • Ripple Current
    2930mA
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Tan Delta
    0.14
  • Diameter
    16mm
  • Height
    25mm