  • ESR25JZPJ680
ESR25JZPJ680
advertisement
Manufacturer No:
ESR25JZPJ680
HK JDW NO:
687-ESR25JZPJ680
Datasheet:
ESR25JZPJ680
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 68Ohm, 0.667W 2/3W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3918
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ESR25JZPJ680
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    68Ohm
  • Power (Watts)
    0.667W 2/3W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.66W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm