  • ESR25JZPJ303
ESR25JZPJ303
advertisement
Manufacturer No:
ESR25JZPJ303
HK JDW NO:
687-ESR25JZPJ303
Datasheet:
ESR25JZPJ303
Description:
ESR Series, Thick Film, 30kOhms, 0.667W 2/3W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1245
Step5Bar-code shipping tag
ESR25JZPJ303
    1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package
    1210
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    30kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.667W 2/3W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm