  • ESR25JZPJ223
ESR25JZPJ223
advertisement
Manufacturer No:
ESR25JZPJ223
HK JDW NO:
687-ESR25JZPJ223
Datasheet:
ESR25JZPJ223
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 22kOhm, 0.667W 2/3W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 16370
Step5Bar-code shipping tag
ESR25JZPJ223
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    22kOhm
  • Power (Watts)
    0.667W 2/3W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.66W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm