  • ESR25JZPJ155
ESR25JZPJ155
advertisement
Manufacturer No:
ESR25JZPJ155
HK JDW NO:
687-ESR25JZPJ155
Datasheet:
ESR25JZPJ155
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 1.5MOhm, 0.667W 2/3W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3100
Step5Bar-code shipping tag
ESR25JZPJ155
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.5MOhm
  • Power (Watts)
    0.667W 2/3W
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    500mW
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.66W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm