  • ESR25JZPJ111
ESR25JZPJ111
advertisement
Manufacturer No:
ESR25JZPJ111
HK JDW NO:
687-ESR25JZPJ111
Datasheet:
ESR25JZPJ111
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 110Ohm, 0.667W 2/3W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3385
Step5Bar-code shipping tag
ESR25JZPJ111
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    110Ohm
  • Power (Watts)
    0.667W 2/3W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.66W
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%