  • ESR25JZPF6801
ESR25JZPF6801
advertisement
Manufacturer No:
ESR25JZPF6801
HK JDW NO:
687-ESR25JZPF6801
Datasheet:
ESR25JZPF6801
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 6.8kOhm, 0.667W 2/3W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2954
Step5Bar-code shipping tag
ESR25JZPF6801
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    6.8kOhm
  • Power (Watts)
    0.667W 2/3W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.66W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm